آب معدنی یا آب آشامیدنی؟

اهمیت مصرف آب سالم برای ما روشن است و همه می‌دانیم که با نوشیدن آب سالم، تمام بخش‌های سیستم بدن ما، از امنیت ویژه‌ای برخوردار می‎شود.

پیش از آن‌که بیاییم برای شما اولویت‌بندی کنیم که مصرف کدام یک از آب‌‌ها مفیدتر است، به استاندارهای لازمی که آب سالم باید داشته باشد، اشاره می‌کنیم.

در آب سالم باید سه فاکتور استاندارد بدون بو، بدون رنگ و زلال بودن آن وجود داشته باشد. این سه استاندارد تنها شرایطی را مشخص می‌کند که این آب مناسب شرب است یا خیر، اما برای بررسی معیارهای اصلی که تعیین کننده‌ی سالم بودن آب است، آزمایشات پیشرفته نیاز است.

معیارهایی از جمله: عدم وجود آلودگی‌های میکروبی، ویروسی و مواد سمی و نبود مواد معدنی مضر در سلامت آب نقش مهمی دارند و می‌تواند به ما ثابت کند که این آب سالم است یا نه.

حالا که آب سالم را شناختیم، در ادامه به آب آشامیدنی و ویژگی‌های آن و آب‌معدنی و همه چیز درباره آن می‌پردازیم. همراه ما باشید.

خصوصیات آب آشامیدنی سالم

خصوصیات آب آشامیدنی سالم

آبی که از منبع حاصل می‌شود، املاح و مواد موجود در آن کنترل می‌شود و طی چندین مرحله تمام میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در آن از بین می‎رود و در نهایت به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. از نظر بهداشتی مصرف این نوع آب بیشتر توصیه می‌شود.

خصوصیات آب معدنی سالم

خصوصیات آب معدنی سالم

اگر آبی که از منبع بیرون می‌آید، هیچ تغییری روی آن انجام نشود و بلافاصله با املاح موجود در آن بسته‌بندی شود، آب معدنی نام دارد. کم و زیاد بودن املاح آب معدنی در فصول مختلف سال، تفاوت دارد.

در فصول کم بارش، املاح آب معدنی بیشتر است و در فصول پربارش، عکس این شرایط دیده می‌شود. اگر املاح موجود در آب معدنی کنترل نشوند، در مصرف بیش از حد آن، مشکلات و بیماری‌های متعددی ایجاد می‌کند.

تفاوت بین آب معدنی و آب آشامیدنی

تفاوت بین آب معدنی و آب آشامیدنی

مصرف آب معدنی و آب آشامیدنی برای سلامت هر فردی ضروری است و هر یک در شرایط خاص خود نیاز است که مصرف می‌شود.

زمانی‌که شما به‌صورت دائم آب مصرف می‌کنید،  نوشیدن آب آشامیدنی بهترین پیشنهاد است. در واقع مصرف دائم آب معدنی به دلیل وجود املاح معدنی آن، به صلاح نیست.

از آن‌جا که مصرف املاح معدنی برای بدن بسیار ضرورت دارد، می‌توانید از انواع آب معدنی همانند آب معدنی گازدار وآب معدنی غنی شده با اکسیژن در بازه‌های زمانی مرتب استفاده کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که آب معدنی گازدار چیست، باید بگوییم همانند آب معدنی ساده است، با این تفاوت که به روش‌های استاندارد گازدار شده است.

یکی‌دیگر از انواع آب معدنی، آب معدنی غنی شده با اکسیژن است. آب معدنی غنی شده؛ یک نوشیدنی قدرتمند است که اغلب برای افرادی که در حال انجام فعالیت‌های سنگین هستند، پیشنهاد می‌شود. در واقع این آب معدنی، انرژی موجود در بدن را افزایش می‌دهد و خواص زیادی برای بدن دارد.

کلام آخر

آب معدنی و آب آشامیدنی جزو خانواده‌ آب‌های سالم هستند که همه‌ی ما در طول روز یک یا هر دو نوع آن را می‌نوشیم و در سلامتی ما نقش بسیار مهمی دارند.

آب معدنی یا آب آشامیدنی؟

امیدواریم با خواندن این مقاله به این نتیجه رسیده باشید که مصرف آب معدنی و آب آشامیدنی برای چه شرایطی مناسب است و نوشیدن کدام یک اولویت دارد.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis