بهترین ماءالشعير برای سنگ كليه

سنگ کلیه یکی از بیماری‌های خطرناکی است که اصولا درد غیر قابل تحملی در قسمت پهلو ایجاد می‌کند و باعث ایجاد سوزش در ادرار می‌شود.

بی اعتنایی نسبت به بیماری سنگ ‌کلیه عوارض خطرناکی همانند نارسایی کلیه، خونریزی در کلیه و از کار افتادن کلیه به دنبال دارد.

بنابراین فرد مبتلا به سنگ‌ کلیه باید نسبت به درمان‌های سنگ کلیه آگاه باشد و اقدامات لازم را انجام دهد.

امروزه ماءالشعیر را به عنوان یکی از نوشیدنی‌هایی که برای درمان سنگ کلیه کارساز است، می‌شناسند. همراه ما باشید. در ادامه به برخی خواص ماءالشعير براي كليه می‌پردازیم.

خواص ماء‌الشعیر

خواص ماء‌الشعیر

ماء‌الشعیر، نوشیدنی است‌ که سرشار از ویتامین B است و در واقع منشأ اصلی ویتامین موجود در ماء الشعیر، دانه‌ی‌ جو است که بر اثر تخمیر در کارخانه‌ها به ماءالشعیر اضافه می‌شود. ویتامین B موجود در ماء‌الشعیر بخش مهمی از نیاز بدن را تأمین می‌کند.

در ادامه اگر می‌خواهید از خواص ماء‌الشعیر بیشتر بدانید، مقاله‌ی خواص ماء‌الشعیر را مطالعه کنید.

خواص ماء‌الشعیر برای کلیه

از خواص مهم ماء‌الشعیر برای کلیه این است که در مقابل تشکیل سنگ در کلیه مقاومت می‌کند و این خاصیت برای کلیه‌هایی که به‌طور ذاتی سنگ‌ساز هستند، نقش مهمی دارد.

خواص ماء‌الشعیر برای کلیه

از خواص دیگر ماء‌‌الشعیر برای کلیه که با مصرف مرتب، از آن بهره‌مند می‌شوید، این است که سنگ‌های موجود در کلیه را حل می‌کند.

چگونگی درمان سنگ کلیه با ماء‌الشعیر

چگونگی درمان سنگ کلیه با ماء‌الشعیر

  • 1-مصرف ماءالشعیری که قند نداشته باشد و کاملا تلخ باشد، از راه‌های موثر در درمان سنگ کلیه است. در واقع با مصرف منظم ماءالشعیر تلخ، فشار مناسبی در مثانه‌ ایجاد می‌شود که به روند دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.
  • 2-در ماء‌الشعیر، عصاره جو دارد که با قلیایی کردن آن، به حفظ تعادل pH در بدن کمک می‌شود. در نهایت تشکیل سنگ کلیه را محدود می‌کند.
  • 3-حتی اگر از سلامتی کامل برخوردار هستید، این ماده در تغذیه کلیه‌ها و سالم نگه‌داشتن آن‌ها نقش مهمی دارد و برای جلوگیری از مشکلات مختلف دستگاه ادراری از جمله عود مجدد سنگ کلیه ضروری است.
  • 4-با مصرف ماءالشعیر انواع مواد سمی از بدن دفع می‌شوند که به پاکسازی کلیه‌ها از راه ادرار کمک می‌کند.
  • 5-همانطور که می‌دانید جو سرشار از فیبر غذایی است که برای کاهش دفع کلسیم در ادرار ضرورت دارد.
  • 6-عصاره جو، ویتامین B6 کافی را برای بدن ما تأمین می‌کند که توده‌های اگزالات کلسیم موجود در کلیه‌های ما را تجزیه می‌کند.
  • 7-مقدار زیاد منیزیم موجود در جو باعث تسریع در تجمع رسوبات اگزالات کلسیم می‌شود.
  • 8-جو، یکی از ارزان‌ترین غلات‌ است که در هر زمان و مکانی می‌توان از آن استفاده کرد.

از نظر شما تمامی خواص و ویژگی‌های ماء‌الشعیر که در فوق ذکر شد، برای درمان سنگ کلیه کفایت می‌کند؟ همه‌ی شرایط به میزان شدت بیماری بستگی دارد.

اگر بیماری حاد باشد، قطعا باید تحت نظر پزشک بود. بهتر است کلیه را با نوشیدن ماء‌الشعیر و سایر درمان‌های گیاهی تغذیه کرد تا آن‌ها بتوانند در برابر سنگ‌ها مقاومت کنند.

اگر می‌خواهید به‌طور کامل با نوشیدنی‌هایی که برای ماء‌الشعیرها مفید هستند، آشنا شوید، مقاله‌ی بهترین نوشیدنی برای کلیه را مطالعه کنید.

آیا سنگ کلیه با ماء‌الشعیر کاملا درمان می‌شود؟

ماءالشعير براي درمان سنگ كليه

تشکیل انواع سنگ‌های کلیوی به دلیل کمبود ویتامین B6 است. در نتیجه اگر کمبود این ویتامین وجود داشته باشد، متابولیسم پروتئین‌ها مختل می‌شوند و PH خون اسیدی و زمینه‌ساز بروز نوع خاصی از سنگ‌های کلیوی می‌شود. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود به‌طور مرتب ماء‌الشعیر بنوشید.

البته به‌یاد داشته باشید که تنها مصرف ماءالشعیر برای درمان کامل سنگ کلیه کافی نیست.

درمان گیاهی برای دفع سنگ کلیه

درمان گیاهی برای دفع سنگ کلیه

ماء‌الشعیر نوعی درمان گیاهی سنگ کلیه است. سنگ کلیه از بیماری‌های شایعی است که برای درمان و جلوگیری از این بیماری می‌توان از درمان‌های گیاهی استفاده کرد.

در ابتدا نوشیدن آب برای افرادی‌که سنگ کلیه دارند، پیشنهاد می‌شود، زیرا نوشیدن آب کمک می‌کند تا بیماران بتوانند مثانه خود را برای دفع سنگ کلیه آماده کنند.

میزان مصرف مناسب آب به‌طور معمول ۸ لیوان در روز است. اگر بیشتر از ۸ لیوان از آب بنوشید، عوارضی همانند نارسانی کلیه دارد که کلیه‌ها فشار زیادی را باید تحمل کنند و به‌طور جدی آسیب می‌بینند، به همین دلیل برای درمان سنگ کلیه به ماء‌الشعیر روی می‌آورند.

تلخ بودن ماء‌الشعیر به شکسته شدن سنگ‌های کلیه کمک می‌کند. به‌علاوه مواد تشکیل دهنده‌ی ماء‌الشعیر کاملا گیاهی است، به همین علت ماء‌الشعیر را درمان گیاهی برای دفع سنگ کلیه می‌دانند.

تاثیر ماء‌الشعیر بر سنگ کلیه

تاثیر ماء‌الشعیر بر سنگ کلیه

همانطور که می‌‎دانید، یکی از راه‌های درمان سنگ کلیه، ماء‌الشعیر است. در واقع سنگ کلیه از طریق کلسیم و بلورهای معدنی موجود در ادرار تشکیل می‎‌شود.

اگر ادرار رقیق شود، سنگ‌های کلیه شروع به دفع می‎کنند. ماء‌الشعیر با رقیق کردن ادرار به دفع سنگ کلیه کمک بسیاری می‌کند.

عوارض ماءالشعیر برای سنگ کلیه

عوارض ماءالشعیر

مصرف به‌اندازه ماء‎الشعیر تلخ برای بهبودی سنگ کلیه بسیار مفید است و هیچ‌گونه عوارضی به‌ دنبال ندارد. مصرف بیش از حد ماء‌الشعیر باعث ناراحتی معده می‎شود.

لازم به‌ذکر است که حساسیت‌هایی که دارید، در میزان و محدودیت مصرف ماء‌الشعیر نقش مهمی دارد.

به عنوان نمونه، اگر دیابت دارید، بهتر است از ماء‌الشعیر تلخ مصرف کنید و از مصرف ماء‌‎الشعیرهای کلاسیک و استوایی بپرهیزید.

اگر تمایل دارید از ماء‌الشعیرهایی که برای دیابتی‌ها مناسب هستند، بیشتر بدانید، مقاله‎ی ماء‌الشعیر تلخ برای دیابتی‌ها  را بخوانید.

کف ماء‌الشعیر چه مشکلاتی ایجاد می‎کند؟

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که آیا کف موجود در ماء‌الشعیرها برای سلامتی ضرری دارد؟ بر اساس مطالعات، گاز یکی از دلایل محبوبیت ماء‌الشعیر است. همچنین مشکلی که در اثر مصرف بیش از اندازه ماء‌‎الشعیر به‌وجود می‌آید، به دلیل گاز موجود در آن است.

گاز موجود در این ماء‌الشعیرها باعث جداسازی املاح از استخوان‌‎ها می‎شود و مصرف زیاد آن مشکلات بسیاری ایجاد می‎کند.

فرآیند جداسازی املاح طوری است که گاز موجود در ماء‌الشعیر بر روی بافت‌های استخوانی می‌نشیند. ماء‎الشعیر املاح تشکیل‌دهنده‌ی استخوان‌ها را جدا می‌‌کنند که این فرآیند در صورتی‌که زیاد باشد، به بدن آسیب جدی می‎زند.

کلام آخر

در نهایت می‌توان گفت ماء‌الشعیر به بخش مهمی از درمان سنگ کلیه کمک می‌کند. افرادی که از درد سنگ کلیه رنج می‌برند و از نوشیدن آب خسته شده‌اند، به‌راحتی می‌توانند ماء‌الشعیر را به درمان‌های خود اضافه کنند و به دفع سریع‌تر سنگ‌های کلیه خود کمک کنند.

سوالات متداول:

خواص ماء‌الشعیر برای کلیه چیست؟

از خواص مهم ماء‌الشعیر برای کلیه این است که در مقابل تشکیل سنگ در کلیه مقاومت می‌کند و سنگ‌های موجود در کلیه را حل می‌کند.

چرا مصرف ماء‌الشعیر تلخ برای دفع سنگ کلیه مفید است؟

تلخ بودن ماء‌الشعیر به شکسته شدن سنگ‌های کلیه کمک می‌کند.

ماءالشعیر چگونه باعث دفع سنگ کلیه می‌‎شود؟

ماء‌الشعیر با رقیق کردن ادرار به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.

نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

alis